niedziela, 2 października 2011

KWADRAT bistro & cafe Poznań


Nie mam zdjęć z otwarcia Kwadratu, to zdaję realację z pierwszego podejścia jako klient ;)
Dzisiaj było na słodko: kawa, lody, sernik, gofry. No i mniej słodko: club mate.
Lody Giuseppe przepyszne, jak zwykle. Wzięłam 4 smaki (deser 'średni kwadrat z orzechami, migdałami i bitą śmietaną sojową za 19 pln): jabłko z jagodami goji, gianduia, cytryna ze spiruliną oraz cappucino. Kulki spore, długo można było się delektować. Poza tym są smaki: śmietanka, kokos, marchew i orzech laskowy.
Ceny lodów: 3 gałki za 15 zł, 4 za 19 zł, 5 za 22 zł, 6 za 25 zł. Wszystko z bakaliami i bitą śmietaną. Osobiście wolę sojową niż ryżową, ale to kwestia gustu ;) Nie wiem ile by kosztowała 1 gałka, nie pytałam jeszcze ;)
Sernik wegański pyszny. Spory kawałek.

Następnym razem wezmę mix sałat z wędzonym tempehem, pomidorami, ziarnami slonecznika i z sosem na bazie weganskiego jogurtu (+pieczywo) - dla tego tempehu, który wszystkim polecam.

2 komentarze:

  1. Dzięki za relację! Coraz bardziej chcę odwiedzić to miejsce i mam nadzieję że wkrótce się uda (mniej więcej dwa,trzy razy do roku wpadam do Poznania więc szansa jest! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za relację :D
    Już od miesiąca wiem, że pójdę do "kwadratu" niestety właśnie wtedy rozpoczęłam dietę, więc musiałam poczekać miesiąc. A w ten weekend będzie tak brzydko, że nie wiem czy wyściubię nos z domu, ale w długi weekend na pewno nic mnie nie powstrzyma przed wyczekiwaną pierwszą wizytą w tym fantastycznym miejscu.

    OdpowiedzUsuń